Chorvatsko

Kempy

Kempy

V současné době je v Chorvatsku 526 kempů, z nichž 161 má kapacitu přes 1000 míst a 365 kempů patří mezi malé kempy (tzv. minikempy) s kapacitou do 30 míst. Celková kapacita chorvatských kempů je 217 tisíc míst.

Chorvatské turistické sdružení (Hrvatska turistička zajednica, www.chorvatsko.hr) vydává každoročně prospekt "Camping & Caravaning", kde jsou uvedeny aktuální informace o jednotlivých kempech. Z tohoto přehledu vycházíme při aktualizaci našich údajů o kempech. Dalším zdrojem jsou stránky Sdružení chorvatských kempů (Kamping udruženje Hrvatske, www.camping.hr).

Přehled kempů je rozdělen na stránky podle geografických oblastí. Na plánku oblasti je zobrazeno místo, kde se kempy nacházejí. Seznam je uspořádán podle místa výskytu od severozápadu k jihovýchodu tak, jak místa na pobřeží po sobě následují. V současnosti obsahuje kempy, které mají kapacitu nad 100 míst (s několika výjimkami).

Každý kemp má odkaz na svoji tabulku, kde jsou uvedeny ceny v EUR na osobu za 1 den a další údaje, které se mohou hodit při volbě zařízení pro pobyt. Podle oficiální kategorizace jsou kempy jsou rozděleny do 4 kategorií a označeny hvězdičkami (čím více hvězdiček, tím je kemp lépe vybaven).

Pokud nejsou další údaje uvedeny, nebyly k dispozici. Ceny jsou platné pro začátek sezóny 2006. Mohou se během sezóny měnit, a proto je potřeba je brát jako ceny orientační.

V ceně za kemp není zahrnuta pobytová taxa (boravišna pristojba), její výše na sezóně a na kategorii pobytového místa. Více informací viz: Pobytová taxa.

O malých kempech (tzv. minikempech) nemáme více informací, než kolik je uvedeno v seznamu, na který je odkaz u každé oblasti.

Upozorňujeme, že na celém území Chorvatska platí přísný zákaz nocování ve volné přírodě, tedy i stanování kdekoli jinde než v kempech. Při nedodržení tohoto nařízení se turisté vystavují policejnímu stíhání a peněžité pokutě. Policie je v tomto směru velmi všímavá a nesmlouvavá, a to zejména kvůli nebezpečí vzniku požáru.

 
.